Logowanie - Rejestracja
Przechowalnia: 0 produktów Twój koszyk: 0 produktów do kasy
Jesteś tutaj:

Porady pielęgnacyjne

Codzienny spacer z psem na świeżym powietrzu wymaga odpowiedniego wyposażenia. Dla bezpieczeństwa pupila warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych gadżetów. Przydadzą się też torebki na psie odchody i inne akcesoria, takie jak artykuły do treningu psa. Co powinno znaleźć się w psim niezbędniku przed spacerem? Jakie akcesoria na spacer z psem kupić?
Koty i psy, tak jak my, mają czasem problemy z zębami i jamą ustną. Higiena jamy ustnej naszych czworonogów to niezwykle ważny aspekt dbania o ich zdrowie. Najczęstszym problemem wśród zwierząt domowych jest odkładanie się kamienia nazębnego, które może prowadzić m.in. do paradontozy. Wiele psiaków jest też dotkniętych przypadłością nieprzyjemnie pachnącego oddechu. Z chorobami jamy ustnej swoich pupili borykają się najczęściej właściciele psów, koty cierpią na te przypadłości nieco rzadziej. A jednak prawidłowa higiena jamy ustnej dotyczy zarówno psów, jak i kotów. Jest kluczowa dla zachowania zdrowia zwierzęcia.
Nadejście wiosny to niestety nie tylko wzrost temperatur, ale też wielki powrót kleszczy. Jak każdy opiekun psa lub kota zastanawiasz się, jak chronić swoje zwierzę przed tymi pasożytami. Co robić, żeby chronić psa i kota przed kleszczami?